Denso pomáhá Libereckému kraji v boji proti covidu

Denso

V dnešní koronavirové době je možná ještě více než kdykoliv jindy zapotřebí pomoci těm, kteří pomoc opravdu potřebují.

Denso v této nelehké době podpořilo Liberecký kraj. Na počátku epidemie jsme zaslali příspěvek ve výši 50 000 CZK do veřejné sbírky „Liberecký kraj sobě“, která byla uspořádána za účelem získání a shromáždění peněžních prostředků na zvláštní bankovní účet pro nákup ochranných pomůcek, dezinfekčních prostředků a zdravotnického vybavení na boj proti pandemii Covid-19.

Kromě této pomoci jsme sami oslovili instituce, se kterými v rámci CSR aktivit dlouhodobě spolupracujeme s dotazem, čím bychom jim v této nelehké době mohli být nápomocni. Domovu pro seniory v Liberci na Františkově jsme poskytli celkem 25 litrů dezinfekce na ruce. Domovu pro seniory ve Vratislavicích pak tolik nedostupné jednorázové obleky v počtu 130 kusů. Pro tento domov jsme pořídili navíc ještě tablet, díky němuž mohli v době uzavření domova jeho klienti komunikovat prostřednictvím video hovoru se svými rodinami. Dětskému centru Sluníčko jsme darovali 400 ks balení jednorázových rukavic a 1000 kusů dezifenkčních ubrousků.

Do naší pomoci jsme zahrnuli také Krajskou nemocnici Liberec, jejichž zaměstnanci patřili mezi ty, kteří denně stáli v první linii. Krajská nemocnice od nás obdrželi 130 kusů jednorázových obleků, 75 litrů dezinfekce na ruce a 1100 kusů jednorázových rukavic.

Denso podpořilo Liberecký kraj a její organizace v boji proti šíření pandemie Covid-19 v rámci věcné i finanční podpory částkou vyšší než 150 000 CZK.