Poznejme top management

Jméno a příjmení Satoshi Hashimoto
Pracovní pozice HOD výrobní technologie/ Design návrhů
Znamení zvěrokruhu Štír

Top management

Povíte nám něco o sobě?

Jsem Japonec, který má rád Evropu. Opravdu si nyní užívám život v České republice - spolu s vámi. První tři roky jsem žil v Praze. Teď žiji v Liberci. Město Liberec není tak velké jako Praha, ale vše se nachází v dochozí vzdálenosti, a je to velmi příhodné město k životu. Krajina kolem Ještědu, kterou vidím z okna svého bytu, má rozmanitý výraz v závislosti na ročním období a já ji mám opravdu rád. Mám jen jednu přání. Přál bych si, aby byla v Liberci japonská restaurace.

Mým koníčkem je cestovat do různých zemí a měst a vychutnávat si jejich jídla a alkoholické nápoje. Každá země má svoje jídlo, pivo a víno a je velmi zábavné si tohle užít. Občas si ani nepamatuji, co jsem jedl, kvůli tomu, že to trochu přeženu s pitím… Bavím se také hraním golfu o víkendech, když zrovna nemohu cestovat. Moje skóre se vůbec nelepší, ale cítíte se úžasně, když se procházíte po jamkovištích golfového hřiště. Proto se těším, že brzy přijde jaro a budu hrát golf

Jakou školu jste absolvoval?

Vystudoval jsem obor elektroniky na jedné univerzitě v Tokiu v Japonsku. Zkoumal jsem magnetická paměťová média, ale ve společnosti DENSO jsem dostal práci, která s tímto oborem vůbec nesouvisela. Tudíž, když jsem začínal svou kariéru v Densu, musel jsem se všemu učit.

Jaké máte zkušenosti a jak se vyvíjela Vaše profesní životní dráha?

Moje kariéra v Densu začala v roce 1989 a mou první prací bylo vybudovat společnosti DMUK a DNMN ve Velké Británii. To proto, že ve Velké Británii byla zahájena výroba TOYOTY a HONDY, kde také společnost DENSO postavila svůj závod. Poté jsem studoval výrobní technologii radiátorů (chladičů) a v roce 2002 jsem byl vyslán do DNMN do města Leeds ve Velké Británii. V roce 2005 jsem se přestěhoval do DMUK do města Telford – opět ve Velké Británii, abych zde instaloval radiátorové linky. V roce 2008 jsem se vrátil do DNJP v Japonsku a učil se výrobní technologii různých tepelných výměníků, provozu a řízení továrny. V roce 2016 jsem byl řízením osudu vyslán do DMCZ a vrátil se do Evropy.

Co považujete za největší pracovní úspěch ve Vaší dosavadní kariéře?

To, že jsem mohl s mnoha lidmi pracujícími v Densu napříč Evropou navázat blízká přátelství. S lidmi v Anglii, Německu, Itálii, Česku ….

Jak dlouho pracujete v DMCZ?

Je to 7 let. Do DMCZ jsem nastoupil v lednu 2016.

Jakou práci zastáváte v DMCZ?

Mou prací je měnit a rozvíjet DMCZ tak, aby bylo schopno se přizpůsobit nové době. Své úsilí směřuji také k naplnění cíle učinit z DMCZ jedničku podle japonské výrobní filozofie Monozukuri, při které je kladen důraz na výrobní styl, prohlubování týmové spolupráce a společně, jako jeden tým, směřovat k budoucímu rozvoji.

Jaké máte životní krédo? Čím se řídíte?

Mým krédem je být zdvořilý a uctivý. Snažím se děkovat lidem, kteří mi pomohli nebo byli ke mně laskaví, a to i za maličkosti.

Jaké jsou Vaše plány a cíle v DMCZ pro příští období? Na co se chcete zaměřit?

Tím hlavním cílem je snaha učinit z DMCZ jedničku dle výrobní filozofie Monozukuri v rámci globálního Densa. Pracovat na prostředí, ve kterém se všem, kteří pracují v DMCZ, bude dobře pracovat. DMCZ má obchodní vztahy s automobilkami Mercedes Benz, BMW, Audi, VW, TOYOTA a další. Rád bych proto posílil DMCZ, tedy společnost, které důvěřují a od které tolik očekávají tak známí zákazníci.

Top management

Top management

Top management

Top management