Ohlédnutí za EDUCA WEEKEM 2021

EDUCA WEEK se letos konal od 11. do 17. října, a to nejen v Home Credit Areně, ale dokonce v celém Liberci díky zapojení dalších spolupracujících institucí, firem a škol.

Největší novinkou celého EDUCa WEEKu bylo jeho rozdělení na čtyři části – klasický již dobře známý výstavní veletrh EXPO, EDUCA VISIT, EDUCA ON-LINE a EDUCA KIDS. Letošní EDUCA WEEK Liberec 2021 tak nabídl návštěvníkům mnoho nového. Program Educy byl letos určen pro každého: od těch nejmenších dětí až po zkušené dospělé.

Zhruba měsíc před konáním samotného EDUCA WEEKu se staly prostory našeho tréninkového centra dějištěm tiskové konference k přípravám 15. ročníku tohoto veletrhu. Tisková konference probíhala za účasti pořadatelů a partnerů veletrhu. Hosty byli Martin Půta (hejtman Libereckého kraje), Ing. Dan Ramzer (náměstek hejtmana, řízení resortu školství, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, PhDr. Kateřina Sadílková, MBA (ředitelka Krajská pobočka úřadu práce v Liberci), Ing. Jiří Heteš (ředitel HR oddělení společnosti Denso Manufacturing Czech s.r.o.) a Mgr. Lukáš Přinda (jednatel pořádající firmy SFM Liberec s.r.o.) Během tiskové konference bylo vysloveno, kde všude bude EDUCA WEEK probíhat a na co všechno se účastníci veletrhu mohou těšit. Tisková konference byla živě přenášena.

V rámci veletrhu jsme se zapojili také do jeho nové sekce EDUCA VISIT. Během ní jsme 90 žákům ze tří základních libereckých škol ukázali Denso, aby si mohli lépe představit své potenciální budoucí profesní uplatnění a přizpůsobit tomu také výběr střední školy. Školní prohlídka zahrnovala prostory tréninkového centra, nástrojárny, laboratoře i výrobní část.

Od čtvrtka 14.10 až do soboty 16.10. jste mohli v Home Credit Areně v Liberci na veletrhu EDUCA EXPO navštívit náš stánek. Náš letošní stánek se nesl v japonském duchu, abychom návštěvníkům veletrhu přiblížili kulturu japonské společnosti přímo pod Ještědem. Návštěvníci se mohli seznámit s historií Densa, s našimi výrobky nebo značkami, kterým dodáváme součástky, ale seznámili se právě s tím nejdůležitějším z japonské kultury. Mimo jiné si návštěvníci mohli vyzkoušet, jak se skládají origami a za odměnu mohli ochutnat tradiční sushi.

Nyní se dostáváme k tomu hlavnímu. V průběhu veletrhu proběhla již tradiční soutěž „TOP škola, TOP firma EDUCA EXPO 2021, do které byli zařazeni všichni vystavovatelé účastnící se veletrhu. Hodnotící komise měla 7 zástupců, jež během prvního dne konání veletrhu hodnotili vystupování obsluhy stánku, vizuální kvalitu expozice, informační hodnotu a celkový dojem stánku. V kategorii TOP škola zvítězila ISŠ Integrovaná střední škola Vysoké nad Jizerou. V kategorii TOP firma vyhrála naše společnost Denso Manufacturing Czech s.r.o. Ocenění si velmi vážíme a už nyní se těšíme na příští ročník.

educa expo

educa week liberec