Ohlédnutí za akcemi

Pro vás a vaše děti jsme připravili březnové bruslení na ledě Bílých tygrů v Home Credit Areně.

Během bruslení se mohli všichni účastníci občerstvit teplým čajem. Na děti kromě sladkého překvapení čekalo ještě jedno překvapení v podobě maskota, který se dětem po celou dobu věnoval a bavil je svými bruslařskými dovednostmi. Bruslit dorazilo přibližně 250 malých i velkých sportovců a bylo zřejmé, že je mezi nimi řada hokejových či krasobruslařských nadějí.

Druhý dubnový víkend se v prostorech iQFABLABU uskutečnil workshop zaměřený na velikonoční tvoření. iQFABLAB je první otevřenou chytrou dílnou v Liberci, ve které najdete klasické nástroje, tak i moderní zařízení jako jsou například 3D tiskárny, lasery a další technické vychytávky. Workshop byl určen pro všechny, kteří chtěli tvořit vlastní originální výrobky nebo se učit novým dovednostem a poznávat nové technologie. Během dvou dnů navštívilo workshop bezmála 170 malých a velkých návštěvníků, kteří si vyzkoušeli svou tvořivost, kreativitu a zručnost. Účastníci si z workshopu odnášeli vlastnoručně vyrobené výrobky. Kromě dílny si účastníci mohli prohlédnout i našeho Karla, kolaborativního robota, který se stal novou stálou expozicí iQFABLABU.

akce

akce

Duben bývá začátkem nové sezony na státních hradech a zámcích. Co nového si pro letošní sezonu pro své návštěvníky připravil státní zámek Lemberk v Jablonném v Podještědí jste mohli zjistit během druhého květnového víkendu, kdy jsme pro vás připravili celkem 4 prohlídky. Rodiny s dětmi si mohly zvolit mezi pohádkovou prohlídkou „Po stopách lemberského kocoura Mikeše“ nebo „Po stopách Zdislavy z Lemberka“. Během pohádkové prohlídky se děti seznámily s příběhy kocoura Mikeše, který na zámku kdysi společně s paní kastelánkou pobýval. Prohlídka po stopách Zdislavy z Lemberka dala návštěvníkům odpověď na otázku, čím byla Zdislava na Lemberku proslulá. Společenská odpovědnost u nás není jen prázdná fráze. Radost jsme tento víkend nenadělovali pouze našim zaměstnancům a jejich rodinám, ale i dětem z Dětského domova Liberec a Dětského domova Jablonné v Podještědí, které jsme na akci pozvali. Během víkendu navštívilo zámek téměř 200 návštěvníků. Na konci prohlídky čekaly na všechny děti dárkové balíčky.

Prohlídka zámku

Návštěva zámku