Krajské kolo soutěže Talenty pro firmy ,,T-PROFI“

Soutěž Talenty pro firmy ,,T-PROFI“

Na začátku března proběhla technicky zaměřená soutěž Talenty pro firmy (T-profi), která je zaměřena na podporu a popularizaci techniky a technických profesí u dětí a mládeže. 

Více zde

ICON nový produkt v DMCZ

ICON – výměník

Koncem minulého roku zaznamenalo DMCZ velký úspěch, když získalo nominaci hned pro 3 projekty z řady elektrických vozidel (BEV - Battery Electric Vehicle), která jsou poháněna dobíjecími bateriemi bez sekundárnío zdroje energie.

Více zde

Denso na burze firem

Denso na Burze firem

V úterý 7. března 2023 jsme byli vidět na Burze firem pořádané libereckou Střední průmyslovou školou, na které se představili studentům nejvýznamější firmy v Libereckém kraji a jeho okolí.

Více zde

Zasedání zástupců facility managementu v Densu

Zasedání zástupců Denso

Dne 1.3.2023 se DMCZ stalo dějištěm dalšího z pravidelných zasedání zástupců facility managementu nazvaného „EU Facility SubCommittee“.

Více zde

Krásy Japonska….Kamakura

Japonsko Kamakura

Přístavní město a mořské lázně v Japonsku na Honšú v zálivu Sagami vzdáleno asi 50 km jihovýchodně od Tokia, jež bylo v letech 1118 až 1333 hlavním městem Japonska.

Více zde

Naši jubilanti

Setkání s jubilanty

Další dvě setkání s Denso jubilanty se uskutečnila v termínech 14.02. a 28.02.2023.

Více zde

OHX poloautomatická linka

OHX poloautomatická linka

V tomto článku vám detailněji přiblížíme úpravu OHX linky, která byla z původně manuální linky modifikována v linku poloautomatickou. Důvod této změny spočíval v požadavku zákazníka, který původně požadoval výrobu v malých objemech. V průběhu výroby však došlo ze strany zákazníka ke změně, kdy začal požadovat navýšení výroby. Následovala úprava linky a tu si nyní přiblížíme prostřednictvím rozhovoru s projektovým vedoucím J. Šnajdárkem.

Více zde

Novopečené maminky

Novopečené maminky

V závěru roku se naše řady rozrostly o 7 miminek. Tentokrát o samé holčičky. S příchodem nového roku se do rodin našich zaměstnanců narodilo 5 miminek – 3 holčičky a 2 chlapečkové.

Více zde

Medailonek stroje naší nástrojárny

Frézka

Další stroj, se kterým vás seznámíme bude 5ti osá frézka s robotem patřící do skupiny CNC (Computer Numerical Control) strojů, které jsou řízené počítačem, aby dokázali obrábět výrobek dle předem připravených technologických programů. Představovaný stroj byl součástí změny naší nástrojárny za účelem automatizace procesu.

Více zde

Akce, která pomáhá opuštěným zvířatům

Sbírka pro opuštěná zvířata

Na začátku února měli radost v libereckém útulku Archa, kam jsme přivezli krmivo, pamlsky, deky a další potřebné věci, které se vybralo v rámci zaměstnanecké sbírky, kterou pořádáme již několik let.

Více zde

Nový zákazník DMCZ

Nový zákazník DMCZ

Na konci měsíce listopadu 2022 proběhla v hlavním závodě DMCZ vůbec první návštěva našeho nového zákazníka.

Více zde

Obměna v zázemí kuchyně

Nová kuchyň

Za poslední dobu průběžně probíhaly částečné obměny technologií a stavební úpravy prostorů jídelny a jejího zázemí z důvodu neustálého zvyšování nároků na kuchyni.

Více zde

Návštěva japonské delegace v DMCZ

Návštěva japonské delegace

Dne 23. ledna 2023 do našeho závodu zavítali představitelé vrcholového managementu naší mateřské společnosti sídlící v Japonsku.

Více zde

Chodba v hlavním závodě dostala novou podobu

Nová podoba chodby

Vylepšení se dostalo chodbě v našem hlavním závodě DMCZ, kde v létě 2022 proběhla rekonstrukce podlahy na celkové ploše o rozměru 464 m2.

Více zde