DENSO oceněno „Dodavatel pro Auto roku 2010“

DENSO logo

Liberec, 13. dubna 2010 – Škoda Yeti se stala v České republice absolutním vítězem ankety „Auto roku 2010“ . Společnost DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. – přední dodavatel klimatizační jednotky pro vítězný vůz, získal prestižní ocenění „Dodavatel pro auto roku 2010“.

Soutěž „Auto roku“ a „Dodavatel pro Auto roku“ vyhlásilo Sdružení automobilového průmyslu (SAP) v září roku 2009. Výsledky 6. ročníku „Auto roku 2010“ byly slavnostně vyhlášeny na galavečeru dne 12.ledna 2010 v pražském hotelu TOP. Nominované vozy byly hodnoceny jak ze strany odborné poroty, složené z motoristických novinářů a nezávislých odborníků, tak i ze strany široké veřejnosti. Rozděleny byly do 5 kategorií (SUV, střední a vyšší třída, malé vozy a nižší střední třída, sportovní vozy a MPV). Z každé kategorie byl vybrán vítěz a následně i celkový vítěz ankety. Absolutním vítězem ankety „Auto roku 2010“ se stala Škoda Yeti. Z osmi nominovaných vozů zvítězila i v kategorii vozů SUV.

Dle předsedy odborné poroty Petra Hanke "Hlasování odborné poroty a veřejnosti bylo překvapivě podobné. V obou částech ankety zvítězila Škoda Yeti a na druhém místě se umístil Volkswagen Golf." Hlasování se zúčastnilo celkem 68 067 osob.

Absolutní vítězství vozu Škoda Yeti v soutěži „Auto roku“ podpořilo i úspěch společnosti DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. v anketě „Dodavatel pro auto roku 2010“. Druhým nejoblíbenějším vozem ankety byl zvolen Volkswagen Golf, který zvítězil i v kategorii malé vozy nižší a střední třídy. „Ocenění „Dodavatel pro auto roku 2010“ nás velmi těší a je pro nás i pozitivní zpětnou vazbou na naše výrobky“, říká Karel Balatka, viceprezident společnosti a dodává „společnost DENSO je dodavatelem klimatizačních jednotek (HVAC) pro oba vítězné vozy.“

Další úspěch DENSO zaznamenalo v kategorii vozů střední a vyšší třídy, kde zvítězil vůz Mercedes-Benz třídy E, do kterého společnost dodává kondenzátor.

„Naší filosofií je poskytovat nejvyšší kvalitu produktů a služeb našim zákazníkům – resp. odběratelům, neustále zlepšovat výrobky a vycházet vstříc novým potřebám trhu i koncovým uživatelům. Spokojenost našich zákazníků a úspěšné ohodnocení v anketě „Dodavatel pro auto roku“ je pro nás výzvou i pro nadcházející ročníky“ dodává víceprezident společnosti.

Poznámka pro editory:

DENSO Corporation s ústředím v japonském městě Kariya v prefektuře Aichi je předním světovým dodavatelem vyspělých technologií, systémů a komponent. Společnost zaměstnává přibližně 119 000 pracovníků v 32 zemích a regionech celého světa včetně Japonska. Konsolidované celosvětové tržby za hospodářský rok končící 31. březnem 2008 dosáhly výše 40,2 miliard USD. Akcie společnosti DENSO jsou obchodovány na burzách cenných papírů v japonských městech Tokio, Osaka a Nagoya.

Česká pobočka společnosti DENSO byla založena 12. 7. 2001 v průmyslové zóně Liberec – Jih s počáteční investicí 3 mld. Kč. DENSO Manufacturing Czech je výrobcem klimatizačních jednotek a komponent pro vozy značek VW, Audi, Škoda, Lamborghini, Mercedes-Benz, BMW, Suzuki aj. Společnost splnila podmínky pro udělení certifikátu systému ochrany životního prostředí dle normy ISO 14001:2005 a úspěšně získala i EMS.

Kontakt pro média:

Jaroslav Antoš, Head of Department Human Resources and Administration
+420 731 530 055 j.antos@denso.cz