Denso mezi oceněnými

Skleněná plastika

Dne 18.9.2020 proběhlo poděkování institucím a osobám, které během první vlny koronavirové pandemie pomáhali ostatním. Ocenění v podobě skleněné plastiky symbolizující pomoc od skláře Jiřího Pačinky z rukou hejtmana Martina Půty tak převzalo celkem 9 zástupců.

Ocenění za přístup a práci celé Technické univerzity v Liberci převzal její rektor doc. RNDr. Miroslav Brzezina, CSc. Tým katedry textilních a jednoúčelových strojů fakulty strojní během koronakrize sestavil a vyladil zařízení produkující nanovrstvu pro roušky.

Střední průmyslová škola textilní v Liberci byla oceněna za výrobu textilních roušek, kterých pedagogové společně se studenty při první vlně koronakrize ušili více než 18 000 kusů. Ocenění z rukou pana hejtmana převzala ředitelka školy Ing. Jana Kočí.

Společnost Drylock Technologies s.r.o., která běžně vyrábí plenky a hygienické potřeby přestavěla jeden ze strojů na výrobu vložných filtrů s kvalitou úrovně FFP2. Denně jich v Hrádku nad Nisou vyráběli 100 000 kusů. Ocenění převzal Vedoucí personálního oddělení Ondřej Kout.

Mezi oceněnými byli i Koordinátor veřejné dopravy Libereckého kraje Korid LK Jan Maxa, který připravil jednoduchou, ale výstižnou grafiku obličeje s rouškou, která se stala symbolikou veřejné sbírky Liberecký kraj sobě! a členky sekretariátu Rady LK Kateřiny Nečáskové, která zajišťovala s kolegy počítání, balení a distribuci nanofiltrů.

Společnost SYNER Group a.s. - Nadace SYNER pomohla a rozdělila přes 100 000 roušekMezi příjemce pomoci patřily i Krajská nemocnice Liberec, Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, Hospic sv. Zdislavy a také Krajskému úřadu, který je rozvezl do domovů pro seniory a do dětských domovů. Ocenění převzal Tiskový mluvčí Ing. Ondřej Paclt.

Naše společnost patřila k těm, které přispěli na transparentní účet veřejné sbírky Liberecký kraj sobě! větší finanční obnos a to ve výši 50 000 CZK. Ocenění za naši společnost převzal Vedoucí Manufacturing H&P Vladimír Verner.

Součástí slavnostního večera bylo představení Ženy na pokraji nervového zhroucení.