DENSO mezi nejvýznamnějšími investory

Budova DENSO

Liberec, 4. června 2008 - Společnost DENSO se jako jediná z Liberecka prosadila mezi nejvýznamnějšími investory v ČR.

V soutěži Investor roku 2007, kterou letos již popatnácté organizovala agentura CzechInvest, se DENSO umístilo na druhém místě v kategorii Investice s největším inovačním potenciálem. DENSO získalo ocenění za založení vývojového centra v Liberci, ve kterém do konce roku 2009 nalezne uplatnění 18 vývojářů.

„Jsme velmi rádi, že naše aktivity ocenila i agentura CzechInvest," komentuje ocenění Ivana Koutová ze společnosti DENSO a dodává, že v tzv. Design centru by mělo do roku 2010 najít práci čtyřicet vývojářů. Veškerý vývoj pro liberecké DENSO byl uskutečňován v Německu a částečně i v Japonsku. „Tímto krokem se stáváme z klasického dodavatele automobilového průmyslu plnohodnotným článkem řetězce," říká Koutová. „Potvrzujeme tím i již dříve deklarovanou skutečnost, že DENSO chce v České republice působit dlouhodobě. Celková investice do Design centra byla ve výši 28,6 milionu Kč," upřesňuje Koutová.

Díky personální politice, kterou DENSO uplatňuje poslední dobou, a také díky změnám, které nastaly v oblasti zaměstnaneckých benefitů, se společnost stává jedním z nejzajímavějších zaměstnavatelů kraje. Narozdíl od firem, které působí v tradičních oborech Liberecka - ať už je to sklářství nebo textilní průmysl, DENSO rozšiřuje kapacity a má zájem jak o dělnické profese, tak nyní již o vysoce kvalifikované technické specialisty. „Aktivně spolupracujeme s libereckými technickými školami a místní technickou univerzitou, tak aby vzdělávací systém mohl co nejpřesněji reagovat na požadavky trhu," doplňuje Ivana Koutová ze společnosti DENSO. Podobně jako velké nadnárodní podniky si chce DENSO v budoucnu tipovat své budoucí zaměstnance již přímo na školách, spolupracovat se studenty při psaní ročníkových či diplomových prací a následně ty nejlepší zaměstnat. Tyto aktivity nepřinášejí výhody pouze pro DENSO, ale váží si jí i samotné školy. „Spolupráce se společností DENSO je velkým přínosem jak pro studenty, tak pro školu jako takovou," oceňuje Zdeněk Krebs, ředitel Střední odborné školy a Gymnázia v Liberci.

Poznámka pro editory:

DENSO Corporation s ústředím v japonském městě Kariya v prefektuře Aichi je předním světovým dodavatelem vyspělých technologií, systémů a komponent. Společnost zaměstnává přibližně 119 000 pracovníků v 32 zemích a regionech celého světa včetně Japonska. Konsolidované celosvětové tržby za hospodářský rok končící 31. březnem 2008 dosáhly výše 40,2 miliard USD. Akcie společnosti DENSO jsou obchodovány na burzách cenných papírů v japonských městech Tokio, Osaka a Nagoya.

Česká pobočka společnosti DENSO byla založena 12. 7. 2001 v průmyslové zóně Liberec - Jih s počáteční investicí 3 mld. Kč. DENSO Manufacturing Czech je výrobcem klimatizačních jednotek a komponent pro vozy značek VW, Audi, Škoda, Lamborghini, Mercedes-Benz, BMW, Suzuki aj. Společnost splnila podmínky pro udělení certifikátu systému ochrany životního prostředí dle normy ISO 14001:2005 a úspěšně získala i EMS.

Kontakty pro média:

Ivana Koutová, Supervisor Administrativy a PR
+420 731 530 033 e-mail: i.koutova@denso.cz